סרטים

מדור סרטים באתר כיפה מנוהל ע"י מכללת הרצוג-גוש עציון. תלמידי המכללה בריכוזם של ציפי קלר וחננאל רוזנברג, מרצים לקולנוע ולתקשורת במכללה, כותבים את ביקורות הסרטים, מתוך תפיסה חינוכית וביקורתית.

קטלוג הסרטים מיועד לקהל הדתי המתעניין בצפייה בסרטים אך מעוניין בביקורת וסינון וכן מיועד למורה ולמדריך המעוניינים להשתמש בסרטים חינוכיים בכיתה.

בקטלוג נמצאים סרטים שעברו רף ביקורת שנקבע על ידינו, כאשר כל סרט מדורג על פי הקריטריונים המפורטים בהמשך.

המלצות הסרטים נכתבות ע"י תלמידי המכללה מתוך גישה חינוכית וערכית ומתוך צפייה ביקורתית המתעמקת ומאתרת ערכים תרבותיים, דתיים חינוכיים ואנושיים.

מטרת הדירוג היא לתת תמונה מקפת לגבי איכויות צפייה בסרט. בהמלצה האישית ובטיפים מוגשת הרחבה והעמקה.

נקבעו מספר נקודות להערכה הנותנות ראייה כללית על הסרט. ציון גבוה מציין סרט איכותי בהיבט הנבדק.

  • לא לאלימות –סרט הנקי מאלימות.
  • צניעות –סרט המתאפיין בצניעות ובצניעות לבוש.
  • התנהגות ושפה –סרט המתאפיין בהתנהגות חיובית ושפה נקייה.
  • ערכים – סרט העוסק בערכים תרבותיים, דתיים חינוכיים ואנושיים.
  • שווה צפייה (איכות קולנועית) – איכות קולנועית והנאה מהצפייה.

אנו מודעים למשימה המורכבת ביצירת קטלוג המכיל סרטים אשר אינם תואמים לחלוטין את השקפת עולמינו הדתית והחינוכית, ורחוקים מהאופן בו אנו תופסים את "סרט הקולנוע האידאלי". מה גם, שאין זה סוד שהגבול בין 'ראוי' ל'לא ראוי' ביצירה הקולנועית, שונה בין אדם לאדם בחברה הדתית-לאומית המגוונת שאנו חלק ממנה. אולם יחד עם זאת המצב כיום, בו הצופה איננו יכול לקבל ביקורת מוקדמת על הסרט בו הוא עומד לצפות - הוא מצב בלתי אפשרי. בשל כך הוחלט על הקמתו של קטלוג הסרטים, ובו הדירוג האיכותי של כל סרט על פי פרמטרים חינוכיים ואיכותיים שונים. כמובן שסרטים רבים, אשר אינם עומדים בקריטריונים החינוכיים המינימאליים, אותם גיבשנו עם אנשי חינוך - לא נכנסו לקטלוג זה, אף אם מדובר בסרטים בעלי איכות קולנועית

הקטלוג מורחב ומועשר בהתמדה ע"י עבודת הצוות וע"י קהל המשתמשים בקטלוג.
עיון וצפייה נעימה!!!
ציפי קלר וחננאל רוזנברג

סרטים המלץ על סרט סרטים למורה ולמדריך אודות
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד