בנושא
בכרם
חדשות
 
על פילים מנומרים / חלון עם נוף לים
בביכורים מאז כ"ד ניסן ה´תשע"ז

               "אה, כבר כתבו על ג'ירפות ננסיות? אוף." (המחבר האלמוני)

הפילים המנומרים לא קיימים במציאות, על כן נאלץ לעסוק פה בקופי הלמור הבנאליים. מוצאם של קופי הלמור הבנאליים הוא, כמובן, בנאליה, ארץ הידועה בין השאר בזכות סגנון משקפי-השמש הבנאלי הנודע, וכן בזכותם של כמה מלחינים וסופרים בנאליים משובחים. מרק טווין סייר בבנאליה ולא מצא דבר, אך השאיר חותם עמוק במדינה. מי שמוצא את החותם שיפנה בבקשה לגב' יוכי טווין בדואר אוויר, מרק יגיע רק בשש.

בכל אופן, יטען הטוען שמוצאם של קופי הלמור הוא בכלל במדגסקר הרחוקה, ולא תיתכן הימצאותם של קופי הלמור בבנאליה, שלא רק שאין לה קשר יבשתי עם מדגסקר, היא אף כלל לא קיימת. היות והתשובה שלא ממין השאלה נחזור לענייננו – עוף היען יודע לעוף, אבל רק על כלים ממונעים!

במשך שנים רבות ניצודו קופי הלמור הבנאליים בהמוניהם בזכות כישורי המטבח המהוללים שלהם בתנאי שבי, ועל כן המטבח הבנאלי נודע במצויינותו בכל חצי הכדור הרלוונטי. ידועה שם האמרה: "אין כמו ארוחת צהריים בנאלית להחריד אריה מרבצו."

איך מזהים קוף למור בנאלי? ובכן, כך: ראשית יש לשאול לשלומו. באם הוא לא עונה, כנראה שאינו יודע לדבר, או שהוא מסתיר מידע. אם הוא עונה תשובה מנומסת ויש לו מבטא בנאלי, ובנוסף הוא נראה כמו קוף למור, ייתכן שזהו טיפוס בנאלי משועמם שמתחזה לקוף למור ומנסה למשוך תשומת לב. על כן יש לנסות למשוך בזנבו. מאחר שמשיכה בזנב נחשבת למעשה בלתי מנומס בעליל בבנאליה והעושה אותו עלול לעבור לינץ' רב-מערכתי, יש לבדוק אם קוף-הלמור בפוטנציה חובש על אפו זוג משקפי-קריאה. אם התשובה היא כן, מדובר בקוף למור בנאלי אמיתי!

ידועה קריאתו של חוקר הטבע הנודע, שמשון, שזעק: "הו, זה כזה בנאלי!" כשגילה את קוף הלמור הבנאלי הראשון בפאב אפלולי בבנאליה. קריאתו הבאה, "אני כבר לא יכול לסבול את השירה המודרנית הזו!", נאמרה כשעלוקת-השירה המודרנית נצמדה לרגלו, והתחילה לשיר, ומכאן שמה. מוצאה של עלוקת-השירה המודרנית הוא ממודרנה, הסמוכה לבנאליה מצפון-מערב ונמצאת עמה במצב מלחמה תמידי בימי חול, אך לא בזה נעסוק היום.

כקוריוז מעניין נספר כאן ששלמה גרוניך, בביקורו בבנאליה, ישב לפני השקיעה על הבאר וכתב את שירו האלמותי "נואיבה". את שירו "בנאליה לפני השקיעה על הבאר" כתב כשהיה לו משעמם, באחת עשרה בבוקר, בביתו שבראש פינה.

מלבד קופי הלמור הבנאליים עולם החי הבנאלי מגוון ביותר: חתולים בנאליים, כלבים בנאליים, דגי זהב בנאליים וכבר הזכרנו את עלוקת-השירה המודרנית. גם בני-האדם הבנאליים הם טיפוסים הידועים ברבגוניותם: נגני הגיטרה הבנאליים, ששכללו את העולם ההרמוני במהלכי אקורדים אופייניים הידועים במקוריותם, וכן אנשי החינוך הבנאליים, המוכרים בעולם כולו בזכות שיטותיהם החדשניות והיעילות. בהחלט אפשר לומר שהדשא הבנאלי ירוק יותר מהדשא הירוק פחות, ועל אחת כמה וכמה מהדשא הכחול.

על כן, מכל הסיבות המופיעות לעיל ומעוד סיבות רבות המופיעות בכל רחבי הארץ במחיר סמלי, אנו שמחים להעניק לקוף הלמור הבנאלי את אות יקיר העיר גבעתיים, שלנצח תהיה חקוקה בליבנו, כמאז.

ובזאת נחתום בברכה הבנאלית המוכרת, בשמם של קופי הלמור כולם, בנאליים ושאינם כאלה:

          "מה קורה אחשלי? הכל טוב?" בנאליה למור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחלון עם נוף לים
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ל´ ניסן ה´תשע"ז  
הצחקת והפתעת! היה תענוג... המון בהצלחה בהמשך!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד