המלצת העורכים
בנושא
בכרם
חדשות
 
אח ומלאך / על חומותיך
בביכורים מאז ב´ ניסן ה´תשע"זמידע נוסף
No EXIF data in the image.© כל הזכויות ליצירה שמורות לעל חומותיך
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ח סיון ה´תשע"ז  
כמו חיבור סוריאליסטי בין הדמויות היושבות בחלון לבין הבניין ה"רגיל מאוד וה"יומיומי". לא רק שהוא רגיל אבל גם רואים את ארגזי המזגנים משמאל, ורואים גם את מספר הבניין. כל זה לענ"ד רק מחריף את הניגודיות הקיימת פה.

והעובדה ש"מלאך" יושב מאחרי סורגים נותן לזה עוד טוויסט.

ובכלל זה ילדים ממש בגיל הרך. כל כך צעירים ומצד ימין יש סטיקר מתקלף ודוהה על יהודה ושומרון.
זה פשוט נהדר!
כ"א סיון ה´תשע"ז  
בבני ברק
ה´ חשון ה´תשע"ח  
אח ומלאך נפגשו על אדן החלון, ישבו בינות הסורגים ופטפטו.
אח: אך, לו יכולתי להיות מלאך.
מלאך: למה אתה רוצה להיות מלאך? אני דווקא הייתי מעדיף להיות אח.
אח: אתה? מלאך מלאכי שכמותך רוצה להיות אח? הרי אתה לא טועה לעולם. ושמימי ונפלא ורם. לא צריך לעשות כאילו שאתה יודע הכול, כי מ-אל עליון ידיעתך. לא צריך להסתיר, לא צריך לחשוש. רק לפעול בצו עליון. לעשות לפי הטוב העליון. לדעת שאתה צודק, ופועל נכון וטוב וישר ותמים ואמת. לא צריך עם אחרים להתעמת. רק לפעול לפי צו מצפונך מצפון הא-ל ולהיות בטוח בכוחך, ביכולתך, בהשגותיך, בפועלך.
מלאך: על מה אתה מדבר? והרי הכול טמון בך. אתה שפועל ועוזר ותומך וסומך. ומרפא וסועד. הכול מכוחותיו של ריבון העולמים. ואני מה אני? מידי פעם פה ושם עושה שליחות כזו או אחרת. לעומתך אח יקר, שיום יום שעה שעה. נמצא בעין הסערה. בעין החולי והכאב והשבר. וסומך ותופר וחובש, ומגיש תרופה PO/ IV/ IM/ זה כל כך מהמם.
אח: אך, אבל אני עייף ותשוש ורצוץ. ולפעמים טועה, ולפעמים לא בטוח, ולפעמים לא יכול להושיע, ולפעמים כהה רגש, לא אדיב, לא מתחשב. ואתה מלאך – כל כך נקי וצח, מלא בכוח, בשמחה, באמון ואמונה. מלא ביושר, אהבה, אינך טועה, אינך נבוך, אינך כהה, אינך מותש. יודע מקצועך, יודע האמת, פורש כנפיך, עף אל המרום, מביא משם טל נעורים והתחדשות.
מלאך: מהיכן אתה יודע כל זאת? והרי אתה מתחדש כל רגע מחדש. מחבק, מרים מבט. והרי אתה לרוב אדיב, פועל בטוב, מגיש עזרה, מחדיר עירוי/ זונדה/ קטטר. מזריק זריקה, לוקח מדדים, נותן מצעים ואוכל וחיבוק ומילה טובה. מקלח, מעודד, מסביר הוראות רופאים, מסביר פנים. והרי אתה עובד בוקר, ערב, לילה. חג, שבת, מוצש. והרי אתה נמצא ליד מיטת החולה כל רגע ורגע. שמח בהבראתו, עצוב כשלא. חושב האם טעית, חושב האם יכולת אחרת. וממשיך הלאה בעבודת קודשך – ממשיך לסמוך ולסעוד ולתמוך ולרפא בכוחותיו של א-ל עליון. והרי אתה אח- מלאך. לו ראית עצמך כפי שאני, היית חושב שאתה אני.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד